Doktorları Şimdi Açıkladı Üzücü Haber Geldi

Doktorları Şimdi Açıkladı Üzücü Haber Geldi

19 Ekim'de evinin banyosunda düşerek yaralanan ve yoğun bakıma kaldırılan efsane sunucu ve oyuncu Mehmet Ali Erbil'den Türkiye'yi üzüntüye boğan haber geldi. Kötü haberi ünlü sunucunun doktor kardeşi verdi. Mehmet Ali Erbil'in  sağlık durumuyla ilgili gelen son açıklama  başta ailesi olmak üzere sanat dünyasını ve Türkiye'yi üzüntüye boğdu.

10 Aralık 2018 - 00:47

Film setinde kaza geçirerek yoğun bakıma alınan ve 42 gün yoğun bakımda yattıktan sonra sağlığına kavuşan oyuncu Cem Özer'in iyileşmesiyle gözler 1 aydır yoğun bakımda yatan şovmen Mehmet Ali Erbil'e çevrildi.Bir aydır yoğun bakımda yatan Mehmet Ali Erbil'in doktor kardeşi, şovmenin akciğer ve böbrek fonksiyonlarındaki yavaşlık yüzünden kısır döngüye girdiklerini söyledi. Mehmet Ali Erbil'in doktor kardeşi, abisinin durumunun ciddiyetini koruduğunu ve artık kısır bir döngüye girdiklerini söyledi.


 
Uçankuş'a konuşan Mehmet Ali Erbil'in kardeşi Yeşim Erbil, Cem Özer'in sağlıklı bir şekilde kameralar karşısına geçmesine çok sevindiklerini, aynısını abisi için de umduklarını söyledi. Yeşim Erbil, abisinin akciğer ve böbrek fonksiyonlarındaki yavaşlık yüzünden durumun ciddiyetini koruduğunu, artık kısır bir döngüye girildiğini söyledi.


 
"SEVENLERİN DUALARIYLA ACILARI AZALDI"

Hâlâ yoğun bakımda makinelere bağlı bir şekilde yaşam savaşı veren Mehmet Ali Erbil'in sevenlerinin duasıyla acılarının azaldığını düşünen Yeşim Erbil, tüm Türkiye'den bu mübarek Cuma günü de dualarını beklediklerini ifade etti.


 
NE OLMUŞTU?

Mehmet Ali Erbil 19 Ekim'de evinin banyosunda düşerek yaralanmış, acil olarak hastaneye kaldırılmıştı. 
Yapılan kontrollerin ardından Erbil'in kaburgalarında kırık olduğu ve kırılan kaburgaların da akciğer zarına battığı tespit edilmişti. Acil ameliyat olan Erbil yoğun bakımda tedaviye alınmıştı. Erbil, 16 yıl sonra nükseden travma sonucu kaçış sendorumu tedaviye cevap vermesi daha zorlaştırmıştı.KIZLARINDAN DUYGUSAL PAYLAŞIM

Bir Aydır Yoğun Bakımda Yatan Mehmet Ali Erbil'in Kızlarından Duygusal Paylaşım...Bir aydır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in kızları Yasmin Erbil ve Sezin Erbil, sosyal medya hesaplarından duygusal paylaşımlar yaptılar....

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, yaklaşık bir ay önce evinde düşerek yaralanmış ve kırılan kaburgaları akciğer zarını yırtarak iç kanamaya neden olmuştu. Ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan Mehmet Ali Erbil'in, tedavisi sırasında eski hastalığı da nüksetmişti.

Uzun süredir yoğun bakımda tedavi gören Mali'nin kızları Sezin ve Yasmin Erbil, sosyal medya hesaplarından duygusal paylaşımlar yaptı.

"AVAZIN ÇIKTIĞI KADAR SUSARAK AĞLADIN MI?

Mehmet Ali Erbil'in kızları Sezin ve Yasmin Erbil, bir an önce babalarının iyileşmesini beklerken, duygularını sosyal medya hesaplarından ifade ettiler. Sezin Erbil, yaptığı paylaşıma; "Sen hiç avazın çıktığı kadar susarak ağladın mı?" notunu düştü.

"YER GÖK DUA"

Sosyal medya paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen ve babasının sağlık durumuyla alakalı detayları paylaşan Yasmin Erbil ise "Yer gök dua" mesajını yayınladı.

 

"SOLUNUMU BOZULDU VE CİHAZA BAĞLANDI"

Yoğun bakımda tedavisi devam eden Erbil'inkardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Can sıkıcı haber veriyorum. Geçen hafta solunum cihazından ayrıldığı haberini vermiştik, bu haberi biraz bekleyip verdik sizlere çünkü yoğun bakımda sürpriz gelişmeler olabilir diye. 4 gün kendi solunumu ile kalabilmesi bizi çok sevindirmişti sizleri de tabi. Ancak dün akşam durum tamamen tersine döndü ve solunumu bozuldu ve cihaza bağlandı. Yine beklemedeyiz, inşallah bu kadar ağır olaylara vücudu direnç gösterir. Dualarımız güzel dileklerimiz onunla." ifadelerini kullanmıştı.

MEHMET ALİ ERBİL KİMDİR?

Tiyatro ve sinema sanatçısı Saadettin Erbil'in oğlu olarak 8 Şubat 1957'de İstanbul’da doğdu. 1835 yılında Erbil'de doğmuş ve sonradan İstanbul'a göç etmiş. 

Dedesi Kürt Şeyh Es’edê Erbîlî'nin Menemen olaylarına karıştığı için idam edildiğine dair araştırma konusunu yeni öğrendiğini söyleyen Mehmet Ali, Yani Kürt kökenlisiniz sorusuna Evet. Ama kimlik olarak alt mıyım yoksa üst müyüm doğrusu bilmiyorum. diye yanıtladı. 

İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Ankara ve Balıkesir'de yaptı. 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü’ne yatılı olarak girdi ve bu dönemde hocası Cüneyt Gökçerdi. Devlet Tiyatrosu’nda konuk oyuncu olarak baş rolde En İyi Tiyatrocu Ödülü’nü kazandı. 

Buradan mezun olduktan sonra, Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başlayan sanatçı, Başta ‘Küheylan’ olmak üzere birçok oyunda oynadı ve daha sonra tek kanallı yayın döneminde TRT’de ‘Metronom’ adlı eğlence programında Derya Baykal'la, 1984 yılında da Çiğdem Tunç'la bir ikili oluşturdular. 

Özel kanalların açılmasıyla birlikte Erbil, TRT’den Kanal 6’ya geçiş yaptı. Daha sonra InterStar ve ATV’de dizi, Show TV’de de program yaptı. 1985'te İlyas Salman ile birlikte oynadığı Uyanıklar Dünyası adlı filmle büyük beğeni topladı. 

ATV'de canlı yayınlanan Ya Şundadır Ya Bunda adlı programı sunarken yaptığı RTÜK yasasına uygun olmayan hareketinin ardından televizyon programlarına ara vermiştir 

Daha önce Emel Sayın'la birlikte Aşkım Aşkım adlı dizide oynamıştır. Kanal D’de yayınlanan yarışma programı Çarkıfelek ve ATV’de uzun bir süre yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisiyle zirveye çıkan başarılı şovmen, Harakiri ve Hababam Sınıfı Güle Güle adlı filmlerle tekrardan beyazperdeye geçti. Mehmet Ali Erbil, Kanal D'de Çarkıfelek dışında çeşitli yarışma programları da yaptı. Bir dönem TGRT'de Çarkıfelek yarışmasını sundu. 

TNT (Türkiye) kanalında Açıl Susam Açıl adıyla şov tarzında yeni bir yarışma sundu. Daha sonra aynı kanalda kısa bir süre Çarkıfelek programı yaptı. Bu programdan da ayrıldı ve Petek Dinçöz sunuculuğa getirildi. 2012'den itibaren tv8'e geçerek Aşka Gel adlı programında sunuculuk yapmıştır. 

Mehmet Ali Erbil, 2015 yılında Star TV'de yayınlanan Çarkıfelek'in sunuculuğunu yapmıştır. Son dönemlerde, Sinan Çetin'in Bay E, Gani Müjde’nin Kahpe Bizans, Ömer Uğur’un yönettiği Hemşo adlı filmlerde rol aldı. Uzun bir hastalık döneminden sonra tekrar izleyiciler karşısına geçen Erbil, TRT’de yayınlanan Bir Başka Gece adlı programın sunuculuğunu yaptı. 

Kanal 1'de yayınlanan Çarkıfelek adlı programı sundu. Ramazan geldikten sonra Fox'a Ece ve Çarkıfelek ile birlikte geçmiştir. Kanal 1'de Aşkım Aşkım dizisinin tekrar çekimlerinde yer aldı fakat kanal değişikliği yüzünden dizi sona erdi. Fox TV'de Ece sona erdi, fakat Çarkıfelek ile birlikte 50 Sarışın programı başladı. 

50 Sarışın cuma akşamları 19.15'te yayınlandı. Pazartesi'den Perşembe'ye Tuba Ünsal'la Çarkıfelek'i sundu. Şu anda Show TV'de yayınlanan Çarkıfelek'in sunuculuğunu yapmaktadır. Dünyada sadece 100 kişide görülen Kaçış Sendromu hastası olan Erbil, bekar ve 3 çocuk babasıdır. Stelyo Pipis yıllardır menajerliğini yapmaktadır. 


MEHMET ALİ ERBİL EŞLERİ

Muhsine Şehnaz Kamiloğlu (1980-1985) 
Nergis Kumbasar (1989-1996) 
Sedef Altuntaş (2001-2003) 
Tuğba Coşkun (2005-2010) 

MEHMET ALİ ERBİL ÇOCUKLARI

Sezin Erbil (d. 1982) 
Yasmin Erbil (d. 1995) 
Ali Sadi Erbil (d. 2006) 

MEHMET ALİ ERBİL'İN SUNDUĞU PROGRAMLAR

Metronom 
Çarkıfelek 
Ya Şundadır Ya Bunda 
Açıl Susam Açıl 
Aşka Gel 
Bir Başka Gece 
Gol show 
50 Sarışın 
Ali Baba'nın Çiftliği 
Eyvah Düşüyorum 

MEHMET ALİ ERBİL DİZİLERİ

Harem (2012, tv dizisi) - Ulan Bator 
Ece (2008, tv dizisi) - Ege 
Yıldızlar Savaşı (2007, tv dizisi) 
En Son Babalar Duyar (2004, tv dizisi) - Naylon Evlat Semih 
Büyümüş De Küçülmüş (2003, tv dizisi) - Tarcan/Afacan (Ses) 
Hastayım Doktor (2002, tv dizisi) - Dr. Talat Can 
Aşkım Aşkım (2001, tv dizisi) - Şener Uzun 
Can Dostlar (2000, tv dizisi) 
Tatlı Kaçıklar (1996-2001, tv dizisi) - Rafet 
Zamanda Yolculuk (1995, tv dizisi) 
Şıpsevdi (1977, tv dizisi) - Meftun 

MEHMET ALİ ERBİL FİLMLERİ

Polis Akademisi Alaturka (2015,film) - Haşmet 
Pak Panter (2010) - Yuri Gagarin 
Oyuncak Hikayesi 3 (2010) - Woody 
Maskeli Beşler: Kıbrıs (2008) - Rocky Selim 
Emret Komutanım Şah Mat (2006) - Emekli KGB ajanı Karpov 
Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu (2006) - Kartal Kaptan/Zaldabar 

Keloğlan Karaprens'e Karşı (2005) - Keloğlan 
Hababam Sınıfı Üç Buçuk (2005) - Deli Bedri 
Maskeli Beşler İntikam Peşinde (2005) - Cezaevi Müdürü 
Hırsız Var! (2005) - Mafya Babası Ekrem 
Teberik Şanssız (2005, tv filmi) 

Hababam Sınıfı Askerde (2004) - Deli Bedri/Bedri Binbaşı 
Hababam Sınıfı Merhaba (2003) - Deli Bedri 
Ömerçip (2002) - Şoför Adnan 
Hemşo (2000) - Yaşar 
Oyuncak Hikayesi 2 (1999) - Woody 
Kahpe Bizans (1999) - İlletyus 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bankalara Kart ve Kredi Borcu Olanlara Müjde
Bankalara Kart ve Kredi Borcu Olanlara Müjde
Bilim İnsanları En Çok Virüs Bulaşan Yeri Açıkladı
Bilim İnsanları En Çok Virüs Bulaşan Yeri Açıkladı