AKP’de Görev-den Al-ma ve İs-ti-fa Dep-re-mi

AKP'de Görev-den Al-ma ve İs-ti-fa Dep-re-mi

31 Mart'ta yapılacak seçimler için geri sayım devam ederken partiler de son hazırlıklarını tamamlamak üzere. Başta AKP olmak üzere birçok parti adaylarının büyük bölümünü açıkladı. Açıklanan son adaylar AKP'de şok etkisi yaparken AKP tarihinde bir ilk yaşandı ve teşkilat adaya karşı ayaklandı.

18 Aralık 2018 - 20:57 - Güncelleme: 18 Aralık 2018 - 21:10

Sözcü'nün haberine göre, ilçe belediye başkan adayının AKP Genel Merkezi tarafından belirlendiğini savunan partililer protesto eylemi yaptı.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde adaylık tartışması parti içinde krize neden oldu. AKP Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer'in aday gösterilmeyeceği iddialarına tepki gösteren partililer, istifa resti çekti.

 

 

Konya'nın Seydişehir ilçesinde; AKP ilçe örgütü, belediye başkan adaylığı için görevinden bir süre önce istifa eden AKP Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer'in, aday gösterilmeyeceği söylentileri üzerine ayaklandı.

 

Grup adına konuşan vekil İlçe Başkanı Sadettin Kuyucak, "Bu durum teşkilatları yok sayarak ‘ben yaptım oldu’ mantığından başka bir şey değildir. Karar gözden geçirilsin yoksa tüm teşkilat olarak istifa edeceğiz" dedi.

 

“Genel Merkezimiz tarafından belirlendiği iddia edilen aday ile Seydişehir'de AK Parti'nin seçim kazanmasının mümkün olmadığı açık bir şekilde ortadadır” diyen Kuyucak sözlerini şöyle sürdürdü; “24 Haziran seçimlerinde düşülen hataların tekrar yaşanmaması için bu kararın tekrar gözden geçirilmesini, aksi bir durum halinde AK Parti Seydişehir İlçe Teşkilatı olarak bir bütün halinde görevimizden istifa edeceğimizi tüm kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.”

 

 

AKP'de kazan kaldıran ilçe teşkilatı görevden alındı!

Yerel seçimlerde ilçe başkanları belediye başkan adayı olarak gösterilmeyen ve bu yüzden ayaklanan AKP Seydişehir İlçe Teşkilatı, genel merkez tarafından görevden alındı.

 

Konya’nın Seydişehir ilçesinde; AKP ilçe örgütü, belediye başkan adaylığı için görevinden bir süre önce istifa eden AKP Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer’in, aday gösterilmeyeceği söylentileri üzerine ayaklanmıştı.

İlçe belediye başkan adayının AKP Genel Merkezi tarafından belirlendiğini savunan partililer protesto eylemi yapmış “Bu durum teşkilatları yok sayarak ‘ben yaptım oldu' mantığından başka bir şey değildir. Karar gözden geçirilsin yoksa tüm teşkilat olarak istifa edeceğiz” açıklamasında bulunmuşlardı.

Sözcü'de yer alan habere göre, AKP Genel Merkezi; parti disiplini ve genel politikalarına aykırı hareket ettiği gerekçesi ile Seydişehir İlçe Teşkilatı görevden aldı. Teşkilatla ilgili yeni görevlendirmenin önümüzdeki günlerde yapılacağı bildirildi.

 

Görevden alınan AKP Seydişehir İlçe Teşkilatı üyelerinin; bu karar üzerine eski ilçe başkanlarını bağımsız aday olarak seçimlere sokmak için harekete geçtikleri öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bağırsak Temizleyen Yiyecekler
Bağırsak Temizleyen Yiyecekler
Bu yazıyı okuduktan sonra soğan kabuklarını asla atmayacaksınız
Bu yazıyı okuduktan sonra soğan kabuklarını asla...